|||

Zasłużyć sobie na COŚ, na KOGOŚ…

„Nie zasłużyłaś/eś sobie na to”, „Jesteś za słaba/y”, „Nie nadajesz się”, „Za wysokie progi”, „Nie jesteś wystarczająco dobra/y” itd.

Ile razy słyszeliście podobne słowa w swoim życiu? Ile razy mówiono do Was w taki sposób? Ile razy stwierdzano, że coś Wam się nie należy, nie zasługujecie, nie możecie, nie potraficie, nie powinniście, nie dacie rady?

Bo ja WIELE RAZY SŁYSZAŁAM TO W SWOIM ŻYCIU – zarówno jako dziecko i jako już dorosła osoba. Pamiętam jak te słowa zadawały mi ból, zniechęcały mnie sprawiając, że czułam się gorsza, myśląc i mówiąc „że nie poradzę sobie, że nie warto się starać, bo to nie ma sensu…”

TERAZ JUŻ WIEM, JESTEM ŚWIADOMA tego…

…że TO NIE SŁOWA, SYTUACJE I OSOBY mają wpływ na mnie, ale w jaki sposób zostanie to wszystko odebrane przeze mnie i co z tym zrobię?

Wiem też, że NICZEGO NIE MUSZĘ – nie muszę niczego udowadniać, ścigać się z kimś, zabiegać o uwagę i uznanie, bo wówczas zatracam siebie, tracąc dodatkowo po drodze spokój i swoją wartość.

Wiem też, że BEZ WZGLĘDU NA TO, co zrobię, powiem, jak się zachowam – zostanie to przyjęte na miliony różnych sposobów, bo każdy z nas jest inny. Każdy ma swoje przekonania, swoją historię i Rzeczywistość, w którą Uwierzył i która kształtuje jego życie i poglądy.

Dlatego też Spróbuj i Ty czasami spojrzeć na swoje życie z innej perspektywy – JEST DOBRZE, JESTEŚ WYSTARCZAJĄCO DOBRY i naprawdę w każdym momencie swojego życia MOŻESZ ZMIENIĆ to, co dzieje się w Tobie i wokół Ciebie poprzez zmianę swojego nastawienie, myślenia i postępowania…

Podsumuję to tymi poniższymi słowami:

Nie musisz NIC robić, aby zasłużyć sobie na MIŁOŚĆ.
Nie sprawiasz nikomu zawodu BĘDĄC SOBĄ…

Po prostu ŻYJ W ZGODZIE z samym sobą, bo jesteś zawsze WYSTARCZAJĄCO DOBRY, aby Kochać i PORADZIĆ SOBIE ZE WSZYSTKIM, co Spotyka Cię w Życiu…

~

Po więcej inspirujących i głębokich treści zapraszam Cię TUTAJ – Pobierz sobie BEZPŁATNY FRAGMENT mojej książki „Bliskie Rozmowy”

A w tym miejscu dostępna jest książka „Bliskie Rozmowy” – Zapraszam serdecznie TUTAJ

 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *