||

PORTRET CZŁOWIEKA PIĘKNEGO

photo credit: Alex Holzknecht via photopin cc
photo credit: Alex Holzknecht via photopin cc

Nauczono nas…

  • Nauczono nas żyć, zgadzać się, walczyć nawet jeśli jesteśmy nieszczęśliwi, nawet jeśli nie układa się.
  • Nauczono nas uciekać od siebie samych, nie zaglądać do środka, nie pytać, nie pracować nad sobą.
  • Nauczono nas ulegać presji wywieranej przez otoczenie, rodzinę, znajomych, nauczycieli.
  • Nauczono nas ulegać lękom przed nowym, przed innym, przed tym wszystkim, co odbiega od tzw. „normy” społecznej.

Gdy zgadzasz się ze wszystkim i ze wszystkimi wówczas jesteś dobrym, pięknym człowiekiem. Wówczas każdy klepie cię po plecach, potwierdzając jaką to mądrą i cudowną istotką jesteś. Tylko pamiętaj – musisz zawsze zgadzać się!

Nie podążasz tą samą drogą…

Nie podążasz za trendami mody? nie masz najnowszego telefonu? nie jesteś szczupła, zgrabna? nie masz wyrzeźbionej sylwetki, odjechanych butów? I co z tego? Przecież są to tylko zewnętrzne powłoki zakładane na siebie każdego dnia. To nie Twoja droga, to nie Ty, to tylko iluzja istnienia, bycia…

Prawdziwy Ty…

Prawdziwy Ty kryje się pod tym wszystkim. Społeczne, zewnętrzne fobie zostaw za sobą i nie myśl o tym, że nie nauczono ciebie tego. Ty tak naprawdę wiesz, co jest najważniejsze i najlepsze dla ciebie. Tylko zatrzymaj się na chwilę, wsłuchaj w głos, który od urodzenia towarzyszy Tobie – nie jesteś sam, nigdy nie byłeś… Naucz się tego teraz, naucz się o tym myśleć, naucz się z tym żyć, naucz się, a poczujesz różnicę…

Pozwól sobie na równość…

Poczucie bycia kimś gorszym, słabszym wiele mówi o Tobie. Pozwól sobie na partnera podobnego do Ciebie, czyli równego. Dojdzie do tego tylko wówczas, gdy pokochasz siebie. Jeśli masz z tym problem, nie kochasz swojego ciała, siebie, tego, kim jesteś – wówczas przychodzi osoba, która podtrzymuje wewnętrzną dysharmonię. To już lepiej bądź przez jakiś czas sam, nie szukaj nikogo na siłę i pracuj nad sobą.

Ukryte piękno…

„Kiedy odrzucasz kogoś innego, robisz to głównie dlatego, że dostrzegasz w nim „wady”, których nie lubisz w sobie. Jeśli idziesz ulicą i tłum ludzi mówi ci: „Och, jesteś piękny!”, odpowiadasz: „Dziękuję, wiem”.

I idziesz dalej. Nie robi to na tobie wrażenia.

Jest ci to obojętne. ALE NIE JEST OBOJĘTNE, KIEDY NIE WIERZYSZ, ŻE JESTEŚ PIĘKNY, A KTOŚ CI TO POWIE. WTEDY RUMIENISZ SIĘ: „NAPRAWDĘ?” MIŁE SŁOWA, DOBRA OCENA TEGO KOGOŚ, WYWIERAJĄ NA TOBIE WRAŻENIE I OCZYWIŚCIE STAJESZ SIĘ ŁATWĄ ZDOBYCZĄ”.

Pozytywna ocena…

„Pozytywna ocena jest tym, czego, jak ci się wydaje, potrzebujesz, ponieważ wierzysz, że nie jesteś piękny.  Aby być pięknym, nie musisz nikomu podlegać. Inni mają prawo widzieć, co zechcą. Czy uważają, że jesteś piękny czy nie, nie ma to żadnego wpływu na ciebie, jeśli masz świadomość swojej własnej urody i jeśli ją akceptujesz.

Jesteś tym, czym wierzysz, że jesteś. I nie musisz robić nic więcej. Wystarczy, że jesteś, czym jesteś. Masz prawo czuć się pięknym i cieszyć się z tego. Powinieneś szanować swoje ciało i zaakceptować je takie, jakie jest”.

Miłość jest w Tobie…

„Nie potrzebujesz nikogo, żeby cię kochał. Miłość przychodzi od wewnątrz. Żyje wewnątrz nas i jest tam zawsze, ale nie czujemy tego poprzez zasłonę z dymu i mgły fałszywych przekonań. Możesz odbierać piękno, które jest poza tobą, i czuć piękno, które żyje w tobie.

Wiesz, co jest piękne, a co brzydkie, i jeśli się sobie nie podobasz, możesz zmienić poglądy, a twoje życie również się zmieni. Łatwo napisać takie zdanie, ale wiem, że realizacja wcale nie jest prosta. Każdy, kto rządzi przekonaniami, włada też snem. Kiedy śniący przejmie w końcu kontrolę nad swoim własnym snem, sen stanie się dziełem sztuki”.

(cytaty zaczerpnięte od Ruiz Don Miguel)

Prawdziwe piękno, a Świadoma miłość…

Świadoma miłość to prawdziwe piękno. A jaka jest świadoma miłość? To przede wszystkim świadomość tego kim się jest, co się czuje, robi i jak się żyje. Nie każdy jest gotowy na miłość, nie każdy jest skłonny przyjąć ją do swego serca… Wówczas wiązałoby się to z byciem sobą, byciem prawdziwym, otwartym i gotowym na kochanie…

Dla niektórych miłość to abstrakcja, przeżytek, coś, co istnieje tylko w bajkach lub filmach. Jednakże jeśli jesteś uleczony, masz czyste serce, wolne od przeszłości i wyimaginowanej przyszłości, wówczas miłość jest wszystkim – ona niesie spełnienie, wypełnienie, unosi, przenosi, uzdrawia, wybacza, rozumie, akceptuje, ufa.

Ten, kto prawdziwie pokochał i został pokochany,

zrozumie mnie, bo… prawdziwa miłość

nie oczekuje, ona daje, rozsiewa to,

co najpiękniejsze i najcudowniejsze w życiu…

 

Jesteś Pięknym Człowiekiem i Nigdy Nie Zapominaj o Tym… Kochaj Pięknie, Więc Zawsze z Głębi Serca… Dotykaj Pięknie, Więc Zawsze Swoją Wyjątkową Duszą i… Pozwalaj Sobie na to Wszystko, Więc Dopuszczaj i Płyń, bo Życie Płynie…

…a w tym miejscu pobierz sobie BEZPŁATNY e-book „JAK IŚĆ ZA GŁOSEM INTUICJI, A NIE LEKU…?” – Wejdź TUTAJ

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *