|

PO CO TU JESTEŚ?

photo: https://www.flickr.com/photos/generationjdesigns/10395722523/in/photostream/
photo: https://www.flickr.com/photos/generationjdesigns/10395722523/in/photostream/

Warto czasami zatrzymać się, znaleźć spokojne miejsce, chwilę ciszy i zajrzeć w głąb siebie, to nie jest trudne, a potrafi bardzo pomóc i zmobilizować do dalszego działania.

cytat z książki „Lider Własnego Życia”

PO CO ŻYJĘ… ?

Czy kiedykolwiek zadałeś sobie takie pytanie? Dlaczego pytam o to? Bo większość z nas czyni to bardzo rzadko, jak nie w ogóle. Jak myślisz: dlaczego tak jest? Bo od dziecka uczy się nas, programuje i warunkuje: kim mamy być, jak się zachowywać, jak myśleć, ubierać się, co robić itp. Z góry tworzone są dla nas role, zamiast dawać możliwość indywidualnej kreacji.

Po co żyję? To jedno z najważniejszych pytań o sens życia, a to z kolei determinuje kolejne pytania typu:

 • jaką rolę mam do spełnienia w tym życiu?
 • jaka jest moja życiowa misja?
 • czy to, co robię jest tym, co kocham robić?
 • czy w pełni wyrażam siebie zajmując się tym, co teraz?

Pamiętaj – PRAWDA dojrzewa w naszych Sercach…

… a jedynym Sposobem, aby ją Ujrzeć jest Przedarcie się przez Wszystkie Osobowości jakimi byliśmy i Pozbycie się Wszystkich Warstw, które Pokrywają nas…

…a teraz… powiedz… PO CO TU JESTEŚ?

Dla niektórych osób może to być pytanie niebywale trudne, bo większość swojego czasu przeznaczają na życie w świecie umysłu uwikłanego niekończącymi się myślami. Zatracając się w ten sposób czują permanentny ból istnienia, który nie pomaga im żyć w zgodzie z samym sobą.

ĆWICZENIE:

 • Znajdź spokojne miejsce, usiądź wygodnie, weź długopis i kartkę papieru
 • zadbaj o to, aby nikt Cię nie rozpraszał
 • zapytaj siebie: „PO CO TU JESTEM?” i od razu zapisz pierwszą myśl, jaka tylko przyjdzie Ci do głowy
 • nie zwracaj uwagi na styl pisania, zapisuj pojawiające się słowa, albo zdania
 • tutaj ważne jest szukanie różnych sposobów rozumienia tego pytania, ponieważ dotyczy ono różnych aspektów Twojego życia
 • więc zapisuj to, co wypływa z Ciebie, nie wymyślaj i nie twórz specjalnych odpowiedzi
 • następnie ponownie zadaj sobie pytanie: „PO CO TU JESTEM?” i zapisz kolejną odpowiedź, powtórz to dwadzieścia razy
 • teraz spokojnie spójrz na wszystkie odpowiedzi – co dostrzegasz? może zauważyłeś coś szczególnego? jakiś schemat powtarzających się słów lub zdań? może ukazał Ci się obraz Twojego życia…?

Powyższe ćwiczenie możesz odnieść do różnych sytuacji, aspektów, czy też pojawiających się problemów w Twoim życiu zawodowym jak i prywatnym.

KOLEJNE 20 POMYSŁÓW…

„Na kartce papieru albo w swoim notesie zapisz na środku swój cel lub problem. Następnie pod spodem wypisz od razu dwadzieścia propozycji, odpowiedzi, które przyjdą ci do głowy i od razu wybierasz jedną z nich, którą natychmiast wdrażasz w życie!

Zapewne zastanawiasz się: dlaczego akurat 20, a nie na przykład 10? Bo często „20” bywała przełomowa i potrafiła odmienić życie i karierę wielu osobom.

Twój umysł pracuje na najwyższych obrotach, rozpala się do czerwoności i często dzięki takim ćwiczeniom powstają rewolucyjne pomysły.

Teraz pomyśl sobie ile jesteś w stanie zdziałać w ciągu roku, wymyślając co najmniej po 20 pomysłów dziennie przez pięć dni w tygodniu??? Będziesz miał armię pomysłów gotową pracować na twój sukces, gotową pójść z tobą na każde wyzwanie i wiesz co??? z takim wsparciem zawsze sobie poradzisz…” (fragment z książki „Lider Własnego Życia”)

PAMIĘTAJ!

To, czego staramy się unikać, to, o czym staramy się zapomnieć, to, o kim nie chcemy myśleć, tworzy wokół nas odpowiednie pole energetyczne. Ta „nieświadoma ucieczka” tworzy różnego rodzaju uzależnienia, obsesje, lęki, a także niekontrolowane myśli oraz emocje.

Więcej na temat KONSTRUKTYWNYCH i GŁĘBOKICH ZMIAN dowiesz się z BEZPŁATNEGO  e-booka „Poczucie Własnej Wartości i Miłości” – Wejdź TUTAJ

 

 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *