||

MYŚLISZ O SWOIM ŻYCIU…?

Jak często myślisz o swoim życiu? Jak często myślisz o sensie życia? Jak często zatrzymujesz się, aby odpowiedzieć sobie na pytania:

 • Jak żyjesz?
 • Co robisz?
 • Jak myślisz?
 • Jak działasz?
 • Jesteś szczęśliwy? spełniony?
 • Robisz to, co kochasz?
 • Kochasz siebie za to, kim jesteś teraz?

 

Kiedy ostatnio położyłeś się na trawie, spojrzałeś w niebo i pomyślałeś sobie: „Wiem… Kocham… Szanuję…. Dziękuję…”?

Hej człowieku zatrzymaj się na chwilę, zanim życie zatrzyma Ciebie, pomyśl o sobie, o swoim życiu.  Ile w tym wszystkim jest prawdziwej inspiracji, motywacji, które żywią Ciebie, które spacerują z Tobą przez Twoje życie? Często przechodzisz obok zastanawiając się: „dlaczego coś takiego spotyka mnie?”, „dlaczego nie udaje mi się?”, „jak pokochać siebie?”, „jak pokochać własne życie?, „dlaczego życie jest niesprawiedliwe?”

Zajrzyj w głąb siebie, nawiąż relację najpierw ze sobą, nie patrz i nie słuchaj tych, co po kątach szepczą, krytykują, śmieją się, bo oni żyją w świecie, który nie pasuje do Ciebie, ani do twoich pragnień. Czym są zatem pragnienia? To część nas, obraz, który kreuje nasze myśli, nasze wizje. Tylko do namalowania go w rzeczywistości brakuje nam czasami odpowiednich materiałów. Powiesz: „przecież materiały można kupić”. Owszem można, ważne właśnie jest to z jakich materiałów powstanie Twój obraz? Co wybierzesz? Czym będziesz się kierował?

Zwycięzca bierze wszystko!

Czasami nie chcesz już więcej rozmawiać, najchętniej schowałbyś się, przemilczał, bo może…. samo minie, przejdzie, rozwiąże się, ale tak się najczęściej nie dzieje. Historie lubią się powtarzać, bo budujesz je, ciągnąc je ze sobą. Albo stajesz się silniejszy i mądrzejszy, albo upadasz i jest Ci coraz gorzej. Wmawiasz sobie, że jesteś silny, zmotywowany, że rozwijasz się, ale pomimo tego odczuwasz wewnętrzny niepokój. Jeśli tak się dzieje musisz wiedzieć, że to już CZAS…. CZAS, aby położyć się na trawie i pomyśleć o swoim życiu, rozważyć wszystko za i przeciw, bo jak już wiesz… ZWYCIĘZCA bierze wszystko!

Jesteś zwycięzcą? Czujesz się Liderem Własnego Życia? Czujesz, że żyjesz tak, jakbyś tego chciał? Kochasz kochać się ze swoimi myślami, pragnieniami, które tworzą świat taki jaki sobie wymarzyłeś? Nawiązałeś ze swoim życiem bliską relację?

Myślisz, że innych obchodzi to, kim jesteś? co robisz? Ludzie tak naprawdę są zaabsorbowani swoim życiem, bo oni mają swoje problemy, rodziny, plany, marzenia. Jeśli do tej pory przejmowałeś się tym, co powiedzą inni i to Cię powstrzymywało, to przestań. Natychmiast przestań! Zatrzymaj się, rozejrzyj się… zobacz co się stanie jak nagle położysz się na ławce, na trawie, na chodniku. Nieliczni tylko spojrzą, uśmiechną się, zwrócą uwagę na Ciebie, po czym pójdą dalej, swoją drogą.

Twoje życie to Twoje wewnętrzne JA, które każdego dnia krzyczy „weź mnie” ze sobą, pokaż mi w końcu, świat, którego pragnę, pozwól mi w końcu żyć, bo to co wewnątrz to na zewnątrz…. Pamiętaj o tym i pomóż sam sobie, pracuj na sobą, powtarzaj, przypominaj, odkrywaj i kochaj… kochaj siebie, bo dzięki temu pokochasz świat, w którym żyjesz, ludzi, którymi się otaczasz…

Napisz więc jak często MYŚLISZ O SWOIM ŻYCIU…?

 

Podobne wpisy

2 komentarze

 1. Czytając Ciebie wpadłam w głęboką refleksję… Pięknie piszesz i tak mądrze. Bardzo cieszę się, że natrafiłam na Twój blog, Olu, bo wiele wnosi. Każdego dnia myślę o swoim życiu i o tym, że czas wielki dokonać w nim małej rewolucji. Muszę jeszcze obmyślić plan w jaki sposób to uczynię:-) Dziękuję Ci…

  1. Witaj Adrianno,
   Dziękuję za Twój przemiły komentarz i również bardzo cieszę się, że trafiłaś tutaj, do mnie:-) To, że już doszłaś do takiego wniosku wiele znaczy, teraz jak słusznie zauważyłaś – warto ułożyć plan i…ruszyć z działaniem:-) Powodzenia! trzymam kciuki!:-) Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *