|

MARZENIA SĄ JAK PTAKI…

marzenia-sa-jak-ptaki-jak-spelnic-swoje-marzenia-jak-zrealizowac-swoje-marzenia-jak-schudnac-jak-zarabiac-wiecej-jak-poczuc-spokoj-aleksandra-jagodzinska-swiadomy-rozwoj-osobisty-i-duchowy

MARZENIA SĄ JAK PTAKI – Unoszą, Uskrzydlają i Pozwalają Dotrzeć do Miejsc z Pozoru Odległych, a jednak tak BLISKICH SERCU, które każdego dnia Wybija Rytm swojej Niebiańskiej Podróży

A JAKIE SĄ TWOJE MARZENIA… ?

Dlaczego pytam o to? Bo widzisz… każdy z nas je ma, tylko nie każdy ma odwagę sięgnąć po nie. Nie każdy chce zostawić to, czego do tej pory nauczył się, czego doświadczył, gdzie pracował, czym i kim się otaczał, co już posiada, bo… boi się, że nie wyjdzie, nie uda się, że poniesie klęskę, że będą się śmiać, obgadywać itd.

Są też osoby, które twierdzą, że… „nie wierzą w coś takiego”, „że to są jakieś głupoty”, „że życie jest wymagające, świat brutalny, a większość ludzi kłamie i oszukuje”, „a marzenia to spełniają się, ale tylko w bajkach lub filmikach”.

WARTO TUTAJ ZWRÓCIĆ UWAGĘ NA TO:

• Na czym takie osoby najczęściej skupiają się?
• Czym kierują się w życiu?
• Jak żyją – czy są zestresowane, zapracowane itp.?
• Jak się zachowują?
• Jakimi osobami otaczają się?
• O czym najczęściej dyskutują i w jaki sposób to robią – czy są apodyktyczne, a może gniewne, zdenerwowane, niespokojne, pełne pretensji, niewiary i frustracji…?

TAKIM OSOBOM JEST Z PEWNOŚCIĄ CIĘŻKO, bo takie też jest ich Myślenie, Patrzenie i Życie – ZAMKNIĘTE….

A teraz zastanów się…

…czy CIĘŻKI PTAK UNIESIE SIĘ W GÓRĘ, UWOLNI SIĘ Z KLATKI, DO KTÓREJ ZOSTAŁ ZAMKNIĘTY LUB NIEŚWIADOMIE SAM W NIEJ ZAMIESZKAŁ? Masz rację – NIE, bo… taki ptak nie ma żadnej szansy, aby spełnić swoje marzenie o Wolności – tzn. krok po kroku realizując to, ZA CZYM TĘSKNI JEGO SERCE. Wręcz przeciwnie – Głos Serca jest tutaj konsekwentnie i drastycznie tłumiony oraz blokowany.

ZATEM… OD CZEGO WARTO ZACZĄĆ, ABY POŁĄCZYĆ SIĘ ZE SWOIM MARZENIEM…? – kilka KONKRETNYCH przykładów:

• Przede wszystkim ZAUFAJ SOBIE I UWIERZ W SIEBIE

CHCESZ SCHUDNĄĆ? – OK! zacznij od głośnej deklaracji – przed rodziną i znajomymi – dlaczego? bo dzięki temu nie rzucasz słów na wiatr, stajesz się bardziej wiarygodny/a i odpowiedzialny/a. Następnie OKREŚL KONKRETY I PRZYSTĄP DO ICH REALIZACJI. POWIEDZENIE, ŻE CHCESZ SCHUDNĄĆ TO ZA MAŁO. Postanów, że codziennie rano, albo pod wieczór (ustal konkretną godzinę) wyprowadzasz siebie na 0,5 – 1 godzinny spacer. Zdecyduj, że zamieniasz kolorowe napoje na wodę mineralną i wypijasz codziennie co najmniej 1,5l takiej wody. Zacznij jeść codziennie 2-3 owoce zamiast ciasteczka, cukiereczki, deserki, placuszki itp. Zrezygnuj ze śmieciowego jedzenia – z tzw. fast-foodów na rzecz tego, co wzmacnia, a nie osłabia Twoje Ciało i Zdrowie.

CHCESZ ZARABIAĆ WIĘCEJ? – I BARDZO DOBRZE! To oznacza, że jesteś gotowy/a, aby iść dalej, rozwijać się. Zweryfikuj jakie posiadasz na chwilę obecną kwalifikacje i umiejętności? zobacz jakie wymagania stawia Twój wymarzony pracodawca? i zacznij uczyć się tego, zapisz się na odpowiednie kursy, szkolenia itp. Pomyślisz sobie, że to zajmie trochę czasu, ale czy nie warto poświęcić go na to, co przybliży Cię do tego, o czym marzysz?

A MOŻE CHCESZ MIĘĆ WIĘCEJ CZASU DLA SIEBIE? CZUĆ WIĘCEJ SPOKOJU? – WSPANIALE! bo to świadczy o tym, że w końcu zaczynasz myśleć o sobie, a nie tylko o innych. To jest dowód na to, że zależy Ci na sobie, że w końcu uznałeś/aś, że Ci się należy, że zasługujesz, że jesteś gotowy/a. Zatem ZRÓB LISTĘ TZW. ZJADACZY CZASU i zacznij od tego, który pochłania najwięcej Twojego czasu. Może warto skrócić codzienne oglądanie tv o 1 godz. Zdecyduj, że 2 razy w tyg. (wyznacz konkretne dni) przeznaczasz ok 10-15min. dziennie na medytację (określ godzinę rozpoczęcia), na konkretny relaks – wybierz sobie sposób, czas i termin.

UWIERZ W TO, CO ROBISZ, UWIERZ W SIEBIE I ZRÓB WSZYSTKO, CO TYLKO MOŻESZ, A POTEM… USTĄP… ZEJDŹ NA BOK… NIE NACISKAJ, ANI NIE NAPIERAJ, NIECH SIĘ DZIEJE… BO BĘDZIE TAK JAK MA BYĆ NA DANĄ CHWILĘ…

I wstępnie tyle, a jest tego o wiele więcej – Ty to wiesz, ja to wiem…

…więc jeśli CHCESZ POZNAĆ więcej skutecznych technik, ćwiczeń i metod skupiających się pracy z Umysłem, a także kontakcie ze swoja Duszą, to pobierz BEZPŁATNY e-book „MOTYWACJA DO ZMIANY” – Jak zmienić coś, aby się faktycznie zmieniło?” – Wejdź TUTAJ

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *