||

DOSYĆ TEGO! JAK RADZIĆ SOBIE Z EMOCJAMI?

Dosyć Tego! INSIDE-JOB.PL

 

Nie mam już cierpliwości do pewnych rzeczy, nie dlatego, że stałam się arogancka, ale po prostu dlatego, że osiągnęłam taki punkt w moim życiu, gdzie nie chcę tracić więcej czasu na to, co mnie boli lub mnie nie zadowala. Nie mam cierpliwości do cynizmu, nadmiernego krytycyzmu i wymagań każdej natury.

Straciłam wolę do zadowalania tych, którzy mnie nie lubią, do kochania tych, którzy mnie nie kochają i uśmiechać się do tych, którzy nie chcą uśmiechnąć się do mnie. Już nie spędzę ani minuty na tych, którzy chcą manipulować. Postanowiłam już nie współistnieć z udawaniem, hipokryzją, nieuczciwością i bałwochwalstwem. Nie toleruję selektywnej erudycji, ani arogancji akademickiej.

Nie pasuję do plotkowania. Nienawidzę konfliktów i porównań. Wierzę w świat przeciwieństw i dlatego unikam ludzi o sztywnych i nieelastycznych osobowościach. W przyjaźni nie lubię braku lojalności i zdrady. Nie rozumiem także tych, którzy nie wiedzą jak chwalić lub choćby dać słowo zachęty. Mam trudności z zaakceptowaniem tych, którzy nie lubią zwierząt. A na domiar wszystkiego nie mam cierpliwości do wszystkich, którzy nie zasługują na moją cierpliwość.“

~ Meryl Streep

Co to wszystko ma znaczyć?

 • Jeśli masz coś powiedzieć lub napisać nieszczerze i jeśli to coś ma być tylko na pokaz, to lepiej „NIECH CISZA BĘDZIE TWOIM OSTATNIM SŁOWEM” (Mojii)
 • Jeśli Twoje słowa i czyny mają być tylko chwilą, nieprawdziwym i udawanym gestem, to lepiej nie rób i nie mów nic, bo „BÓG NIGDY NIE POJAWIA SIĘ JAKO OSOBA – ZAWSZE JAKO CZYN” (Gandhi)
 • Jeśli chcesz uciszyć sumienie kosztem drugiego człowieka nie zastanawiając się nawet, jak bardzo Twoje zachowanie może go zranić i wyrządzić mu krzywdę, to pamiętaj, że „JESTEŚ ODPOWIEDZIALNY ZA TO, CO OSWOIŁEŚ” (Antoine de Saint-Exupéry)
 • Jeśli zamierzasz grać i udawać przed innymi oraz zatapiać się w swojej iluzji istnienia, próbując dopasować się do reszty, to wiedz, że „TYLKO WZOROWANIE SIĘ NA WIELKICH I KRYSZTAŁOWO CZYSTYCH CHARAKTERACH RODZI PIĘKNE IDEE I SZLACHETNE CZYNY” (Albert Einstein)
 • Jeśli chcesz kreować siebie na kogoś, kim nie jesteś, to nie ma sensu, bo „Budowanie czegoś na niepewnym gruncie – zawali się prędzej, czy później, bo iluzje zawsze giną we wszechświecie. Wszechświat jest wspaniały, bo daje Ci to o czym cały czas myślisz, oddaje Ci Twoje zachowania oraz to jak traktujesz innych ludzi. Pomyśl o tym i PAMIĘTAJ, ŻE TO, CO DAJESZ POWRÓCI DO CIEBIE” (Aleksandra Jagodzińska)
 • Jeśli chcesz porównywać się do innych, to przestań, bo jesteś Tu i Teraz, bo nigdy nie będziesz swoją koleżanką lub kolegą i nikt też nie będzie Tobą, dlatego też „IDŹ SWOJĄ DROGĄ… CI, CO MAJĄ ZOSTAĆ – ZOSTANĄ… CI, CO MAJĄ ODEJŚĆ – ODEJDĄ… CI, CO MAJĄ NADEJŚĆ – NADEJDĄ…” (Aleksandra Jagodzińska)
 • Jeśli masz zamiar uciekać w pozorne związki, w przygodny sex, alkohol, zabawę, w wir pracy, na siłę wpasowywać się w tłum, aby zapomnieć, bo nie radzisz sobie z samym sobą, bo nie radzisz sobie z emocjami – to „NIE RÓB TEGO, BO STRACISZ TYLKO SZACUNEK DO SIEBIE I ZAGINIESZ W ŚWIECIE, W KTÓRYM TAK NAPRAWDĘ NIE MA CIEBIE, JEST TYLKO TWÓJ CIEŃ, KTÓRY UZURPUJE SOBIE PRAWO DO BYCIA TOBĄ. WYRAŹ SIEBIE, WEŹ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA SWOJE CZYNY I PRZESTAŃ W KOŃCU USPRAWIEDLIWIAĆ SIĘ, TŁUMACZYĆ, BO NIE SŁOWA TUTAJ MAJĄ ZNACZENIE, A TWOJE ZACHOWANIE, BO… ZOSTANIE CI ODDANE TO, CO DAJESZ” (Aleksandra Jagodzińska)

Świadomy rozwój dotyka Twojej samoświadomości, czyli prawdziwej, autentycznej znajomości samego siebie, tego co robisz, jak myślisz i jak się zachowujesz.

Tylko tak zażegnasz konflikt, odnajdziesz siebie, będziesz wiedział jak być szczęśliwym i jak poradzić sobie z emocjami? Tylko tak zrozumiesz jak odnaleźć spokój i swój sens życia…

 „Kimkolwiek jesteś, mężczyzną czy kobietą, osobą silną czy słabą, zdrową czy chorą… WSZYSTKIE TE RZECZY LICZĄ SIĘ MNIEJ NIŻ TO, CO MASZ W SERCU. Jeśli masz duszę wojownika, jesteś wojownikiem. Te inne rzeczy to szkło, które otacza lampę, a ty jesteś światłem w środku. Właśnie w to wierzę”. (Cassandra Clare)

 

Ja też w to wierzę, bo wierzę w Ciebie…

 

Napisane na kolanie specjalnie dla Ciebie ode mnie,

a teraz posłuchaj sobie tej cudnej piosenki, która

ostatnio bardzo często mi towarzyszy, bo

JEST COŚ W TOBIE… COŚ CO CIĘŻKO WYJAŚNIĆ… 🙂

Podobne wpisy

4 komentarze

 1. Zacznę od końca – piosenka świetna i pasuje do klimatu artykułu 😉 Słowa uderzające w sam środek, dające do myslenia, do zastanowienia się nad samym sobą, nad swoich zachowaniem i postępowaniem. Przeczytałem już kilka Twoich artykułów i uważam, że ten jest jednym z lepszych! A co do Meryl Streep – jest niekwestionowanym numerem 1 wsród aktorek, a jej słowa świetnie wplotłaś do całokształtu artykułu. Dzięki i czekam na więcej! 😉

  1. Master:-) również dziękuję za miłe i ciepłe słowa. Będzie i więcej i jeszcze ciekawiej 😉 Pozdrawiam.

 2. Od takich osób trzeba trzymać się z daleka, od tych, którzy mówią o sobie, że są w porządku, że są dobrymi i normalnymi ludźmi, a tak naprawdę do normalności im daleko. Człowiek, który mysli tylko o sobie, a przez to, aby nie wiem obronić się staje się cyniczny i hipokrytą raniąc tym samym drugą osobę – znam taką osobę. Przykre, ale nie każdy jest fajny. Dobrze, ze poruszasz takie tematy na swoim blogu i jednocześnie dajesz wskazówki – Ci, co jeszcze mają coś w głowach, może przemyślą swoje zachowanie i postępowanie, ale Ci, co chcą się tylko wybielić i w naturze mają wykorzystywanie innych – nawet nie zerkną na to, a szkoda. Dzięki Ola;-)

  1. Sylwio,
   Dziękuję za Twój komentarz. Wiesz…znam taką osobę, która kiedyś chciała „tylko wybielić się” i naprawdę umiejętnie potrafiła wykorzystywać innych. Jednakże zmieniła swoje zachowanie i podejście, więc…nie traćmy nadzieję, bo jeśli ktoś ŚWIADOMIE zdecyduje, że chce i może, to może i potrafi 🙂 Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *